Pominęłam 5 pierwszych dni z nowego opakowania - jak kontynuować przyjmowanie tabletek?

Witam serdecznie Przez 5 lat brałam tabletki R*** (bez żadnych przerw, opóźnień itp. Itd.) Niestety z przyczyn niezależnych nie wzięłam i nie biorę od piątku nowego opakowania (5 dni pominiętych). Akurat dostałam opakowanie dziś i zastanawiam się nad kontynuacją brania tabletek. Kiedy mogę zacząć nowe opakowanie? Czy mam czekać na pojawianie się miesiączki? Czy mogę zacząć je brać np. od jutra? Dziękuję za odpowiedź:) Katarina

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Producenci przewidują rozpoczynanie nowego blistra najpóźniej w 8 dniu przerwy. W przypadku jednodniowego opóźnienia konieczne jest stosowanie dodatkowych metod zabezpieczenia przez kolejnych 7 dni.

W obecnej sytuacji radziłabym poczekać do kolejnego krwawienia i wtedy przyjąć pierwszą tabletkę. Rozpoczęcie nowego blistra z tygodniowym opóźnieniem nie daje gwarancji pełnego zabezpieczenia w obecnym cyklu, co wiązałoby się ze stosowaniem dodatkowych metod antykoncepcji w trakcie całego blistra.

Pozdrawiam