Dwukrotne opóźnienie w przyjęciu tabletek antykoncepcyjnych

W pierwszym tygodniu dwie tabletki wzięte z opóźnieniem, pierwsza 12-godzinnym, kolejna kilku-godzinnym. Następne przyjęte już o czasie, czy kończąc 2 tydzień opakowania potrzebne będzie dodatkowe zabezpieczenie?

Witam serdecznie, stosowanie dodatkowych metod zabezpieczenia wymagane jest jedynie w przypadku opóźnienia przyjęcia tabletki ponad 12 godzin. Jeżeli przekroczyła Pani dopuszczalny czas, należy stosować dodatkową antykoncepcje. Producent podaje, iż dodatkowe metody zabezpieczenia należy stosować przez 7 dni od pominięcia tabletki. W Pani przypadku oznacza to, że jeszcze w drugim tygodniu blistra powróci pełna skuteczność preparatu. Tym samym w trzecim tygodniu opakowania nie będzie musiała Pani stosować dodatkowych metod zabezpieczenia. Pozdrawiam