Przyjęcie tabletki antykoncepcyjnej z 24-godzinnym opóźnieniem

Witam serdecznie! Właśnie zmieniam tabletki z Novynette na Qlaira. Na opakowaniu nowych jest napisane, że w przypadku stosowania wcześniej antykoncepcji złożonej, takiej jak Novynette, należy kolejne opakowanie rozpocząć bez przerwy. Niestety miałam jeden dzień przerwy między starymi a nowymi tabletkami w związku z tym chciałam się zapytać, czy istnieje ryzyko, że przez ten jeden dzień opóźniona została również osłabiona antykoncepcja wstecz (tzn. w trakcie brania blistra Novynette), jak długo jest konieczne stosowanie dodatkowego zabezpieczenia? Kiedy ochrona antykoncepcyjna będzie pełna?

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Witam, w przypadku przyjęcia tabletki z 24-godzinnym opóźnieniem dochodzi do obniżenia skuteczności antykoncepcyjnej. W obecnej sytuacji konieczne jest stosowanie dodatkowych metod zabezpieczenia przez kolejnych 7 dni. Na pełne zabezpieczenie może Pani liczyć od 8 tabletki. Należy również pamiętać, że wszystkie stosunki mające miejsce w ciągu ostatniego tygodnia należy uznać za ryzykowne. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty