Dwudniowe opóźnienie w zażyciu pierwszej tabletki antykoncepcyjnej

Dzień dobry, 5 lat już biorę tabletki antykoncepcyjne, teraz mam tydzień okresu i w sobotę muszę zacząć kolejne opakowanie, ale niestety mogę wziąć dopiero w poniedziałek, czyli dwa dni opóźnienia. Czy to jakoś wpłynie na organizm? Czy są jakieś zalecenia? Nie chce być w ciąży, a dalej chcę zabezpieczać się tabletkami. Bardzo proszę o zalecenie mi jakiś instrukcji ;-)

Witam! W opisanej sytuacji należy liczyć się możliwością obniżenia ochrony antykoncepcyjnej przez pierwszy tydzień opakowania. W związku z tym, jeśli rozpocznie Pani nowe opakowanie w poniedziałek, konieczne będzie stosowanie antykoncepcji mechanicznej np. prezerwatywy przez pierwsze 7 dni. Poza tym opisane opóźnienie nie będzie miało większego wpływu na organizm. Pozdrawiam serdecznie!