Rozpoczęcie nowego blistra z opóźnieniem - jakie będą skutki?

Czym skutkuje rozpoczęcie nowego blistra Y*** z opóźnieniem (dwa dni po zakończeniu całego pierwszego opakowania)? Czy ochrona jest zapewniona, jeżeli nie, to na jak długo i czy w ogóle taka sytuacja jest dozwolona? Zapomniałam na wyjazd wziąć nowe opakowanie i właśnie brakuje mi na pierwsze dwa dni. Co powinnam zrobić?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

w tej sytuacji proszę rozpocząć przyjmowanie tabletek od trzeciego dnia cyklu. Przez tydzień należy stosować dodatkowe zabezpieczenia, np. w postaci prezerwatywy. Później nie ma potrzeby stosowania dodatkowego zabezpieczenia. Jeżeli w tygodniu poprzedzającym rozpoczęcie przyjmowania tabletek doszło do współżycia, należy liczyć się z możliwością ciąży.

Pozdrawiam