Rozpoczęcie nowego blistra tabletek antykoncepcyjnych po okresie przerwy

Witam, czy mogę rozpocząć przyjmowanie tabletek antykonc. w dowolnym dniu cyklu? Bralam tabletki przez 6 miesięcy, zrobiłam przerwę między jednym opakowaniem, powinnam już zacząć przyjmować nowy blister jednak nie dostałam jeszcze okresu a zazwyczaj miałam 1-3 dnia każdego miesiąca.. Martwi mnie to. Ciąza jest wykluczona ponieważ robiłam testy. Proszę o poradę
KOBIETA ponad rok temu

Witam,
Aby ochrona antykoncepcyjna byla zachowana w czasie tygodnia przerwy nowy blister należy rozpocząć bezpośrednio po 7 dniowej przerwie. Jeśli ciążą jest wykluczona może Pani rozpocząć kolejne opakowanie. Jednak gdy sytuacja powtórzy sie w kolejnym cyklu należy skonsultować sie z ginekologiem. Być może konieczna będzie zmiana dotychczas stosowanego preparatu.