Czy mam rozpocząć nowy blister antykoncepcji?

Witam, zgubiłam blister z tabletkami antykoncepcyjnymi, potem nie miałam dostępu do nowego blistra co skutkowało nieprzyjęciem tabletek przez 4 dni, obecnie jestem już pogubiona ile tabletek z tamtego blistra wzięłam , w którym momencie byłam, stwierdziłam, ze zrobię 7 dniową przerwę i zacznę nowy blister i teraz jestem na 6 dniu , ale nie wiem czy to dobry pomysł?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

robienie siedmiodniowej przerwy po pominięciu tabletek antykoncepcyjnych nie jest zbyt dobrym pomysłem, zwłaszcza, jeśli nie jest Pani pewna, ile tabletek zostało przyjętych, a ile pominiętych.

Przerwa w przyjmowaniu pigułek nie powinna być dłuższa niż siedem dni. Jeśli Pani wydłuży ten czas, to tabletki z pewnością nie zapewnią należytej ochrony przed ciążą. W obecnej sytuacji najlepiej byłoby je odstawić i rozpocząć nowe opakowanie w momencie wystąpienia naturalnej menstruacji bądź rozpocząć ich przyjmowanie w dowolnym dniu cyklu i stosować dodatkowe zabezpieczanie przez cały ten cykl.

W tym momencie nie jest Pani chroniona. Przerwa była zbyt długa. Proszę sprawdzić, czy nie zaszła Pani w ciążę.

Odpowiedzi naszych ekspertów na podobne pytania innych użytkowniczek umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosowanie-tabletek-antykoncepcyjnych-a-odpowiednie-zabezpieczenie,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wydluzenie-przerwy-przy-stosowaniu-atywii,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-wydluzyc-7-dniowa-przerwe.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.