Czy dalej przyjmować antykoncepcję z tego blistra?

Witam. Zażywam tabletki antykoncepcyjne od kilku misiecy. Po wzieciu ostatniej w 3cim dniu odstawienia wystapila miesiaczka i nie wiem czemu wzielam w 3 dniu tabletke z nowego blistra( cos mi sie pomieszalo totalnie i zamiast zrobic 7 dniowa przerwe zrobilam 2 dniowa). Czy kontynuować juz dalej ten blister czy po tej tabletce dalej robic przerwe?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

proszę kontynuować przyjmowanie nowego opakowania tabletek antykoncepcyjnych i pod żadnym pozorem nie robić przerwy. Postępując w ten sposób skróciła Pani siedmiodniową przerwę do dwóch dni. Takie postępowanie jest dozwolone i nie skutkuje utratą skuteczności.

Gdyby postąpiła Pani inaczej, czyli po rozpoczęciu nowego opakowania tabletek antykoncepcyjnych ponownie zrobiłaby Pani przerwę, to ochrona nie byłaby zachowana.

Podobne pytania wraz z odpowiedziami specjalistów znaleźć można pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/skrocenie-przerwy-pomiedzy-opakowaniami-tabletek-antykoncepcyjnych-i-rozpoczecie-nowego-o-dzien-wczesniej,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/skrocona-przerwa-do-6-dni-pomiedzy-opakowaniami-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/o-ile-dni-mozna-skrocic-siedmiodniowa-przerwe-w-stosowaniu-tabletek-antykoncepcyjnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.