Czy została zachowana antykoncepcja?

5 listopada po raz pierwszy rozpoczęłam stosowanie tabletek antykoncepcyjnych Atywia, brałam je przez 21 dni tzn. do 25 listopada włącznie, po tym zrobiłam zalecaną przerwę w braniu tabletek tzn. 26, 27, 28, 29, 30, 1, powinnam też nie brać tabletki 2 grudnia ale w tym dniu rozpoczęłam już kolejne opakowanie. Czy ochrona przed ciążą została zachowana? Kiedy powinnam zrobić przerwę przy następnym opakowaniu tabletek?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

w opisanej przez Panią sytuacji ochrona antykoncepcyjna została zachowana.

Siedmiodniowa przerwa, która jest zalecana przez producentów tabletek antykoncepcyjnych na tzw. krwawienie z odstawienia może zostać skrócona. Nie zaburzy to działania doustnej antykoncepcji hormonalnej i będzie Pani zabezpieczona tak jak dotychczas.

Kolejna przerwa nastąpi po przyjęciu wszystkich tabletek z substancją czynną, a więc przesunie się o jeden dzień.

Poniżej umieszczamy odpowiedzi na podobne pytania naszych użytkowniczek:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-antykoncepcja-hormonalna-dziala-w-trakcie-przerwy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/skrocenie-przerwy-pomiedzy-opakowaniami-tabletek-antykoncepcyjnych-i-rozpoczecie-nowego-o-dzien-wczesniej,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-krwawienia-w-7-dniowej-przerwie-a-skrocenie-przerwy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.