Brak krwawienia w 7-dniowej przerwie a skrócenie przerwy

witam ,mam pytanie czy przerwe siedmiodniowa mozna skrócic,gdy nie dostanie sie krwawienia? wplynie to jakos na antykoncpecje? czy krwawienie musi wystapic zawsze w przerwie,gdy stosowane tabletki byly zgodnie z zaleceniami producenta?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Odpowiadając na Pani pytania: 1. 7-dniową przerwę jak najbardziej można skrócić, nawet zanim wystąpi krwawienie. Nie wpłynie to negatywnie na skuteczność antykoncepcji hormonalnej. 2. Krwawienie powinno wystąpić w czasie każdej przerwy, aczkolwiek producent w ulotce opisuje, że krwawienie może nie wystąpić i nie powinien być to powód do niepokoju. Gdyby jednak krwawienie nie wystąpiło dwukrotnie, wskazane jest wykonanie testu ciążowego.