Skrócenie 7-dniowej przerwy w przyjmowaniu doustnej antykoncepcji a antybiotykoterapia

Witam. Biore tabletki antykoncepcyjne. W sobotę wzielam ostatnia tabletkę i zaczelam 7 dniowa przerwe. W niedzielę wspolzylam z chłopakiem. Natomiast we wtorek poczułam się źle i prawdopodobnie mam anginę. Boje się wziąć antybiotyk bo obniży to skutecznosc tabletek. Plemniki zyja chyba do 7 dni a ja chyba nie wytrzymam do niedzieli bez leku. Czy mogę skrócić 7 dniowa przerwe? Czy to w jakiś sposób pomoże?

Witam serdecznie. Można skrócić przerwę i rozpocząć kolejne opakowanie wcześniej. Dodam jeszcze iż plemniki żyją do 72h.