Pominięcie ostatniej tabletki antykoncepcyjnej i 7-dniowa przerwa a dzień rozpoczęcia nowego opakowania

Jeśli wzięłam tabletkę antykoncepcyjną w poniedziałek o 22:30, a wczoraj, czyli we wtorek zapomniałam i chcę teraz zrobić 7- dniową przerwę, i zakończyć opakowanie to następne powinnam zacząć w przyszły wtorek czy w poniedzialek? To opakowanie kończy mi się w tę sobotę, czyli zostało 5 (razem z zapomnianą wczoraj) tabletek. Z góry dziękuję za odpowiedź

Aleksander Ropielewski

Powinna Pani skrócić przerwę między opakowaniami do 6 dni.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski