Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej a brak możliwości rozpoczęcia nowego blistra

Witam! Przejdę od razu do sedna sprawy, miałam wziąć tabletek o godzinie 20 jednak kompletnie o tym zapomniałam i wzięłam dwie tabletki następnego dnia. Jest to trzeci tydzień. Wyczytałam miedzy innymi na tej stronie ze skoro postanowiłam nie robic sobie przerwy powinnam rozpocząć od razu nowy blister, jednak nie posiadam drugiego opakowania bo wizytę u lekarza umówiłam sobie idealnie w dniu kiedy powinnam prawidłowo rapczac nowy blister. Umówienie nowej wizyty odpada, bardzo proszę o pomoc .

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, postępowanie zależy od przyjmowanego preparatu, jednak najbezpieczniejszym i najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem będzie zastosowanie dodatkowej metody antykoncepcji i przyjmowanie tabletek zgodnie z zaleceniem, co dotyczy również przerwy w przyjmowaniu leku. Po wizycie u ginekologa i rozpoczęciu nowego blistra ochrona antykoncepcyjna będzie zachowana.
W przypadku pominięcia dawki należy dostosować się do zaleceń w ulotce leku, nie należy przyjmować jednocześnie 2 tabletek.