Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 8 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy prawidłowo rozpoczęłam kolejny blister?

Ostatnią tabletkę ze starego blistra Y**** wzięłam w czwartek ok 22. Nie jestem pewna czy wzięłam pierwsza tabletkę nowego blistra prawidłowo. Wzięłam ją w sobotę wieczorem następnego tygodnia. Teoretycznie działanie tabletki czwartkowej (ze starego blistra) obejmuje cały piątek, więc dla mnie tydzień przerwy był od piątku do piątku, a tabletkę wzięłam w sobotę- 8 dnia. Jednak mam wątpliwości czy nie powinnam była zrobić tego już w piątek. I czy istnieje możliwość zajścia w ciąże jeśli stosunek miał miejsce w czwartek, czwartego dnia cyklu?  

KOBIETA ponad rok temu

Naturalne metody unikania ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Niestety, termin 7dniowa przerwa oznacza nie przyjmowanie tabletek przez 7 kolejnych dni. W Twoim przypadku, jeżeli pierwszy dzień bez tabletki przypadał na piątek, to w następny piątek powinnaś rozpocząć nowy blister.
Jeżeli spóźniłaś się z jej przyjęciem, należy traktować to jak całkowite jej pominięcie. W ten sposób, wszystkie Twoje stosunki z tygodnia przerwy, jak i te z tygodnia pierwszego blistra nie były zabezpieczone.
Sugerowałabym przez najbliższe 7 dni stosować dodatkowe metody np prezerwatywę, a przed rozpoczęciem nowego blistra wykonać test ciążowy

Pozdrawiam.
 

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy