Opóźnione rozpoczęcie kolejnego opakowania

Witam! Po siedmiodniowej przerwie powinnam zacząć nowe opakowanie tabletek w środę o 17.00. Już dzisiaj wiem, że będę mogła je rozpocząć dopiero w piątek ok. 21.00. Ile tabletek powinnam wziąć po tej dwudniowej przerwie?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Swoim postępowaniem może Pani niestety  wpędzić się w kłopoty! Jeśli współżyła Pani podczas przerwy między opakowaniami, a potem zbyt późno rozpoczęła Pani nowe opakowanie, to, niestety, istnieje ryzyko ciąży. Proszę wykonać test ciążowy za około 3 tygodnie.

Jeśli rozpoczęła Pani opakowanie z opóźnieniem, to trudno powiedzieć, jaka będzie skuteczność antykoncepcyjna podczas całego tego cyklu... Zażycie kilku pigułek na raz nic tu nie pomoże... Chyba najlepiej będzie, jeśli zastosuje Pani dodatkową metodę antykoncepcji przez cały ten cykl, przez 7 dni przerwy oraz podczas zażywania 7 pierwszych pigułek z nowego opakowania.

Pozdrawiam!