Kiedy rozpocząć następne opakowanie?

Witam, biorę tabletki od dwóch miesięcy, przy czym jeszcze nie współżyję. Właśnie zorientowałam się, że drugie opakowanie zaczęłam 9. dnia i wzięłam tak całe opakowanie, ponieważ nie zauważyłam błędu. Po 21 dniach zrobiłam przerwę i nastąpiło krwawienie. Czy kolejne opakowanie powinnam wziąć tego dnia, kiedy zaczynałam pierwsze (przed pomyłką)? Wzięłabym wtedy tabletkę siódmego dnia. Czy raczej odczekać teraz 7 dni i wziąć ósmego dnia? Chcę zacząć współżycie w ciągu tygodnia - dwóch. Dziękuję

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Teoretycznie powinna Pani rozpocząć nowe opakowanie po pełnych 7 dniach przerwy. Jeśli z jakiegoś powodu chce Pani jednak skrócić przerwę, to nic nie stoi na przeszkodzie. Ochrona powinna być cały czas pełna.