Zapomniałam wziąć dwóch pierwszych tabletek z nowego opakowania

Nie wiem co mam zrobić - nie wzięłam dwóch pierwszych tabletek z nowego opakowania, a w trakcie przerwy współżyłam z partnerem. Czy mam przyjąć trzecią, kolejną tabletkę, czy zrobić miesięczną przerwę? Jakie jest prawdopodobieństwo, że mogę być w ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Niestety w Pani przypadku istnieje ryzyko ciąży! Być może warto rozważyć antykoncepcję po stosunku, czyli "72 godziny po"... (jeśli stosunek był niedawno). Proszę dalej zażywać pigułki i stosować dodatkowe zabezpieczenie przez cały ten cykl i podczas 7-dniowej przerwy po opakowaniu. Przed rozpoczęciem nowego opakowania, proszę wykluczyć ciążę (test ciążowy).

Pozdrawiam!