Zapomniałam dwóch pierwszych tabletek z nowego opakowania. Jak się zabezpieczyć?

Witam serdecznie, nie wzięłam dwóch pierwszych tabletek z nowego opakowania. Czy trzeciego dnia powinnam wziąć wszystkie trzy naraz i stosować dodatkowe zabezpieczenie przez tydzień? W trakcie przerwy nie doszło do stosunku. Proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Niestety pominięcie 2 pierwszych tabletek z blistra skutkuje znaczącym spadkiem skuteczności antykoncepcji. Sugerowałabym odstawienie tabletek w tym cyklu i powrót do nich w pierwszym dniu następnej miesiączki. Jeżeli przyjmuje Pani tabletki z innych powodów niż antykoncepcja, niezbędne jest stosowanie dodatkowego zabezpieczenia przez cały blister i najlepiej, dla pełnego bezpieczeństwa, także w pierwszym tygodniu kolejnego.
Pod żadnym pozorem nie wolno przyjmować kilku tabletek jednocześnie. Może dojść do przedawkowania i w konsekwencji do rozregulowania gospodarki hormonalnej.

Pozdrawiam.