Zapomniałam dwóch tabletek, spóźnia mi się okres

Witam! Zapomniałam dwóch tabletek, ale nie po kolei. Najpier zapomnialam wziąć w środe w 1 tyg. a potem w pt w 2 tyg. Postanowilam brać te tabletki co 12 godzin, by wyrówanalo sie wszystko, lecz już od 2 dni powinnam mieć okres, ale go nie mam. Przed tym, jak zapomniałam tabletek uprawiałam seks ale z prezerwatywą. Nie wiem co mam robić, proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.
Pominięcie tabletki w pierwszym tygodniu po przerwie niesie ze sobą zwiększone ryzyko ciąży. Jeśli do stosunków dochodziło zawsze w prezerwatywie (prawidłowo stosowanej oraz prawidłowo przechowywanej przed użyciem), to prawdopodobieństwo zapłodnienia jest niewielkie. Proponuję wykonać test ciążowy i w razie pozytywnego wyniku skontaktować się ze swoim ginekologiem.