Zapomniałam wziąć 2 tabletki w drugim tygodniu

Witam, Biorę tabletki kilka lat. W drugim tygodniu brania zapomniałam wziąć tabletkę we wtorek i w środę. Dzisiaj w czwartek wzięłam dwie. Czy muszę zastosować dodatkowe środki zabezpieczające?

Redakcja abcZdrowie

W przypadku pominięcia dwóch tabletek antykoncepcyjnych w drugim tygodniu stosowania, zalecane jest stosowanie dodatkowych metod antykoncepcyjnych przez kolejnych 7 dni.