Zapomniałam wziąć w drugim tygodniu tabletkę antykoncepcyjną. Co teraz?

Zapomniałam wziąć tabletkę antykoncepcyjną w 12. dniu od rozpoczęcia. Wzięłam ją na drugi dzień z następną (13. tabletką). Czy dobrze zrobiłam?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
W przypadku pominięcia tabletki antykoncepcyjnej należy jak najszybciej ją przyjąć. Kolejną natomiast o stałej porze (nawet jeżeli to oznacza przyjęcie dwóch tabletek jednocześnie).
W przypadku pomięcia tabletki w drugim tygodniu przyjmowania nie ma konieczności stosowania dodatkowego zabezpieczenia.
Pozdrawiam