Co zrobić, gdy zapomniałam wziąć tabletkę?

Wczoraj wyjeżdżałam do znajomych robiąc wszystko w pośpiechu. Cały czas byłam przekonana, że wzięłam tabletkę. Po powrocie okazało się, że jest jedna za dużo, szybko wzięłam ją, tylko problem polega na tym, że nie pamiętam, czy przed wyjazdem nie wzięłam już jednej. Dzień przed, czyli we wtorek, odbyłam stosunek. Do końca opakowania zostało mi 5 tabletek. Tabletki biorę już 4 lata. Czy ochrona antykoncepcyjna została zachowana? Jest jakieś prawdopodobieństwo, że mogłam zajść w ciążę? Co robić?

Redakcja abcZdrowie

Jeżeli przyjęła Pani pominiętą tabletkę wciągu 12 godz., to skutecznośc antykoncepcji została zachowana (nie obniża jej także przyjęcie dwóch tabletek w jednym dniu). Dla pewności, proszę przed rozpoczęciem kolejnego opakowania wykonać test ciążowy.