Co zrobić jeśli nie wzięłam tabletki antykoncepcyjnej w terminie i minęło już ponad 24h?

Witam! Ostatnio mam dość dużo na głowie i dzisiaj zorientowałam się, że zapomniałam wziąć jednej tabletki antykoncepcyjnej. Nigdy wcześniej mi się to nie zdażało. Niestety nie wiem, którego dnia zapomiałam. Na pewno wzięłam tabletkę w sobotę i w środę, dzisiaj jest czwartek, więc musiałam pominąć tabletkę w niedzielę, poniedziałek lub wtorek. Resztę brałam o zwykłych porach, dopiero dzisiaj zauważyłam, że mam o jedną za dużo tabletkę w blistrze. To jest już koniec trzeciego tygodnia i nie wiem co robić. Dzisiaj przyjęłam 2 tabletki, ale nie wiem co dalej? Zgłosić się do lekarza?

Redakcja abcZdrowie

Pominięcie tabletki w trzecim tygodniu wymaga jednego z dwóch opisanych poniżej sposobów postepowania. Zakończenie przyjmowania w w dniu pominietej tabletki i po "zwykej" przerwie rozpoczęcie kolejnego opakowania. Lub przyjęcie pominiętej tabletki i po zakończeniu aktualnego opakowania rozpoczecie kolejnego z pominięciem przerwy. W razie wątpliwości najbezpieczniej zgłosić się do lekarza.