Co zrobić przy zgubieniu 1 tabletki antykoncepcyjnej?

Witam, mam taki problem. Stosuje tabletki H******** od 4 lat. Zaczęłam opakowanie 21 tabletek został mi jeszcze kilka do czwartku w piątek robie przerwę 7-mio dniową, nie wiem jak to się stało, ale zauważyłam, że wypadła mi tabletka z czwartku więc będę musiała opakowanie zakończyć na środzie. I teraz nie wiem co zrobić, czy mam kupić kolejne opakowanie i wziąć tą z czwartku, czy czekać do momentu pojawienia się okresu. Chciałam zaznaczyć, że nie miałam stosunku od dwóch tygodni. Czekam na odpowiedź, pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Nie wiem czy dobrze zrozumiałam Pani pytanie. Rozumiem, że nie pominęła Pani tabletki, ale zgubiła tabletkę, która ma zostać przyjęta jako ostatnia w tym opakowaniu. Jeśli zrozumiałam dobrze, to nie musi Pani robić nic. Wystarczy przyjąć ostatnią tabletkę w środę i zrobić 7-dniową przerwę. Oznacza to jednak, że nowe opakowanie musi Pani rozpocząć dzień wcześniej niż zwykle (tj. w czwartek, a nie w piątek), tak, aby przerwa nie była dłuższa niż 7 dni. Takie postępowanie zapewnia pełną ochronę antykoncepcyjną.