Zgubienie tabletki antykoncepcyjnej a prawdopodobieństwo ciąży

Witam. zgubiłam ostatnią tabletkę z opakowania która powinnam wziac w czw 9.10 a wzielam w środę 8.10. 10.10 odbył się stosunek. 12.10 dostałam krwawienie z odstawienia. Czy moge wziac tabletke z nowego opakowania w ten sam dzien czyli w piątek 17.10 tak jak zazwyczaj? wzielabym ją 9 dnia przerwy i gdyby dopiero w piatek odbył sie stosunek i tego dnia rozpoczełabym nowe opakowanie,byłabym zabezpieczona?I czy przez to że zgubiłam ostatnia tabl i odbył sie stosunek mogłam. zajść w ciąze?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! To, że przyjęła Pani jedną tabletkę mniej nie ma żadnego znaczenia pod warunkiem, że przerwa będzie trwała 7 dni, ale nie dłużej!