Czy pokruszone tabletki antykoncepcyjne są skuteczne?

Witam.Wczoraj zostaly mi 4 tabletki do konca opakowania lecz lekko sie pokruszyly.Wczoraj normalnie wzielam pokruszona tabletke jednak obawiam sie ze moga one nie miec juz tak dobrego dzialania.Pomyslalam zeby wziac do konca te 4 pokruszone i po nich nie robic przerwy i rozpoczac kolejne wtedy mozna potraktowac te 4 dni, jako wczesnjiejsza przerwe . Tylko co teraz z tymi 4 dniami gdy biore te pokruszone.Jestem zabezpieczona?Z chlopakiem kochalam sie dzien przed wzieciem pokruszonej tabletki

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli przyjmie Pani pokruszoną tabletkę to ochrona przed ciążą zostanie zachowana. Nie powinna mieć Pani powodu do niepokoju.