Jak przyjmować tabletki antykoncepcyjne, aby zachować skuteczną ochronę?

Witam Przyjmuje tabletki antykoncepcyjne - 2miesiace temu zdarzylo mi sie zapomniec 2tabletek ( wystapilo jednodniowe krwawienie ale tabletki wzielam od razu kiedy to spostrzeglam, dobralam opakowanie do konca, lacznie z wszystkimi placebo ) kilkakrotnie tez przez caly okres przyjmowania tabletek zdarzylo mi sie wziac 2tabletki razem. Biore teraz drugi rodzaj tabletek ( przy pierwszych mialam krwawienia i tabletki zostaly zmienione na inne- teraz sytuacja sie powtarza gdyz znowu wystapilo krwawienie srodcykliczne. ) Moje pytanie brzmi - czy jezeli bede przyjmowala teraz tabletki regularnie ( bo pewnie zostana znowu zmienione ) ochrona bedzie taka sama?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Przede wszystkim aby ochrona została zachowana to tabletki muszą być przyjmowanie codziennie o stałej porze. Do tej pory nie można stwierdzić, czy ochrona była, ponieważ z Pani opisu wynika, że często zdarzało się pominięcie dawki. Być może inna forma antykoncepcji będzie dla Pani lepsza? Powinna Pani porozmawiać o tym ze swoim ginekologiem.