Odstawienie tabletek tydzień wcześniej a zachowanie ochrony antykoncepcyjnej

Od 8 miesięcy biorę talbetki Kontracept. Ale w ostatnim miesiącu zależało mi żeby przyspieszyć okres i tabletki odstawilam tydzien wczesniej niz powinnam czyli nie wzielam 7 tabletek ( ominelam 3 tydzien, wzielam 14 tabletek). Krwawienie wystapilo normalnie. Wczoraj po 7 dniowej przerwie zaczelam normalnie przyjmowac nowe opakowanie. Czy teraz nie mam zachowanej antykoncepcji? Długo muszę sie zabezpieczać dodatkowo? tydzień czy cały cykl? czy od nastepnego cyklu wszystko juz bedzie w normie?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję używać dodatkowych metod zabezpieczenia w danym cyklu. Aby być bardziej pewnym.