Czy ochrona antykoncepcyjna mogła zostać zachowana?

dzień dobry. Chciałam zapytać . Mój lekarz ginekolog zmienił mi tabletki antykoncepcyjne z vines na Vibin. Kazał mi je podmienic w trakcie brania Vines tabletek vines przyjęłam 10. Pierwsza tabletkę Vibin przyjęłam zaczynając od 11 tabletki z blistra. Tak jak kazał lekarz. Niestety nie powiedział mi czy mam sie dodatkowo zabezpieczać w postaci prezerwatywy. Zmienił mi tabletki ponieważ przy pierwszyvh 4 opakowaniach nie mialam wogole krwawien z odstawienia. Byly krwawienia srodcykliczne. Przy 5 opakowaniu przy 20 tabletce dostałam krwawienia które trwało 9 dni później miałam , 5 dni przerwy i znów dostałam krwawienia przy nowym opakowaniu. Dlatego lekarz kazał od razu zamienić preparaty. Teraz jestem w trakcie tabletek placebo mam plamienia. Wykonalam test ciążowy 13 dni po stosunku wyszedł negatywny. Kolejny powtorze w poniedziałek . Jesli wyjdzie negatywny czy mogę zacząć przyjmować aktywne tabletki Vibin ? I czy od razu będą mnie chronić ? Czy ochrony nie będzie przez ta podmiane tabletek w polowie poprzedniego opakowania ?? Od podmiany tabletek minęło 10 dni jak brałam tabletki aktywne vibin teraz jestem przy 5 tabletce placebo.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

produceni tabletek antykoncepcyjnych najczęściej zalecają zamianę preparatu po skończeniu pełnego opakowania pigułek. W ulotce dołączonej do opakowania tabletek Vibin znajdziemy informacje, które mówią, jak powinna wyglądać zmiana ze złożonego hormonalnego środka antykoncepcyjnego.

Producent Vibin informuje, że pierwszą tabletkę można przyjąć po ostatniej tabletce zawierającej substancję czynną lub po ostatniej tabletce placebo.

Rozpoczęcie nowych tabletek w dowolnym dniu cyklu najprawdopodobniej nie zapewni więc ochrony, a co za tym idzie konieczne będzie stosowanie dodatkowego zabezpieczania. Nasi eksperci są zdania, iż tabletki zapewniają ochronę po poprawnym przyjęciu pełnego opakowania. W razie wątpliwości proszę dopytać o dalsze postępowanie lekarza, który zalecił Pani taką formę zamiany tabletek. Test ciążowy po 14 dniach powinien być wiarygodny, choć warto go jeszcze powtórzyć.

Poniżej umieszczamy podobne pytania:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-stosowac-tabletki-vines-w-srodku-cyklu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-rozpoczac-przyjmowanie-tabletek-antykoncepcyjnych-w-srodku-cyklu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zamiana-tabletek-midiana-na-vibin-mini.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.