Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej a prawdopodobieństwa zajścia w ciążę

Pominelam ktoras z tabletek. Jestem pewna, ze bralam we wtorek, srode i niedziele. W czwartek wzielam z 8godzinnym opoznieniem, a przed tym wspolzylam. Ze nie wzielam tabletki zorientowalam sie w czwartek i zazylam 2 naraz. Dodam, ze jest to ostatni tydzien blistru. Zostala mi ostatnia tabletka. Co mam teraz zrobic? Jakie jest prawdopodobienstwo, ze jestem w ciazy?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Dokończyć opakowanie, zrobić 7dniową przerwę (jeśli blistry zawierały 21 tabl.) i rozpocząć kolejne opakowanie. Nie można w takiej sytuacji wykluczyć ryzyka ciąży. Sugeruję wykonać test ciążowy i zgłosić się do ginekologa na konsultację.