Wzięłam ostatnią tabletkę dzień później - czy mam zrobić przerwę?

Witam! W sobotę o 20.00 powinnam wziąć ostatnią tabletkę antykoncepcyjną, ale o tym zapomniałam. Zorientowałam się o tym w niedzielę o 18 i szybko ją zażyłam. Wcześniej brałam regularnie tabletki. Jak teraz powinnam zrobić przerwę? Zacząć brać nowe opakowanie w niedzielę tak jak zawsze czy dzień wcześniej? I czy skuteczność tabletek będzie zachowana?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam

Dla organizmu ostatnia tabletka z opakowania ma małe znaczenie - mogła ją Pani po prostu pominąć, zostawić sobie na okazję, kiedy będzie Pani chciała o jeden dzień sobie opóźnić krwawienie (egzamin itp.). Innym rozwiązaniem jest przyjęcie kolejnego opakowania tabletek bez robienia przerwy.

Zachęcam do zapoznania się z ulotką przyjmowanego leku.

Pozdrawiam