Co zrobić, gdy wzięłam o jedną tabletkę za dużo?

Witam! Mam pytanie i jednocześnie nurtujący mnie problem. Chodzi mi mianowicie o to, że biorąc dzisiaj tabletkę, zorientowałam się, że brakuje mi tabletki poniedziałkowej, którą będę musiała przyjąć w przyszłym tygodniu jako ostatnią. Skojarzyłam fakty i doszłam do wniosku, że zamiast pierwszej tabletki wtorkowej wzięłam tę z poniedziałku, mało tego... Nie zauważyłam tego podczas brania kolejnych tabletek... Zdarzyło się tak, że raz wzięłam dwie tabletki na raz, bo myślałam, że dzień wcześniej zapomniałam tabletki (patrząc na podpis dni tygodnia na opakowaniu). Reasumując, prawdopodobnie wzięłam o jedną tabletkę za dużo, w związku z tym brakuje mi ostatniej tabletki. Czy jestem odpowiednio zabezpieczona? Czy w następnym cyklu powinnam wziąć tabletkę tak, jak dotychczas, czy może dokładnie po 7 dniach od zażycia ostatniej tabletki? W tym przypadku wypadnie na niedziele, gdyż jak już wspomniałam brakuje mi ostatniej poniedziałkowej tabletki. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Przyjęcie jednej dodatkowej tabletki nie powoduje zmniejszenia działania antykoncepcyjnego. Innymi słowy, jest Pani dobrze zabezpieczona. Kolejne opakowanie musi Pani rozpocząć nie później niż po 7 dniach przerwy (wydłużenie przerwy oznacza ryzyko zajścia w ciążę). Jeśli z jakiś powodów nie chce Pani przyjmować pierwszej tabletki w niedzielę może Pani co najwyżej 7-dniową przerwę skrócić, ale NIGDY wydłużyć.

Pozdrawiam