Tabletka i biegunka. Co powinnam zrobić?

Witam, mam 25 lat. Pprosiłabym o radę. Tabletki biorę o 21.00. Wczoraj wzięłam tabletkę planowo, a później kochałam się z chłopakiem. Około 23:30 musiałam iść szybko do łazienki, tzw. luźny stolec. Poczułam się lepiej i nie brałam dodatkowej tabletki, gdyż wydawało mi się, że to "jednorazowy incydent". Dziś, gdy wstałam, znów około 8.00 rano musiałam iść szybko do łazienki. Tym razem "leciała" ze mnie praktycznie sama woda. Proszę o radę, co powinnam zrobić. Wczoraj była to moja 20. tabletka, a więc końcówka 3. tygodnia. Czytałam w ulotce i na forach, że powinnam zrobić przerwę lub brać kolejne opakowanie. Czy wczoraj byłam zabezpieczona dobrze i czy jeśli zrobię teraz 7-dniową przerwę to mogę zacząć brać nowe opakowanie np. po 4 dniach a nie 7? Czy będę zabezpieczona? Proszę o radę.

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Niezależnie od tego, który schemat Pani wybierze, powinna Pani być całkowicie zabezpieczona. Jeśli zdecyduje się Pani na rozpoczęcie przerwy, to proszę pamiętać, że jej pierwszym dniem był pierwszy dzień wystąpienia biegunki. Może Pani skrócić przerwę do 4 dni, jest to postępowanie bezpieczne. Przerwy nie wolno jednak wydłużyć!