Pełne zabezpieczenie po rozpoczęciu tabletek po 11-dniowej przerwie

  Witam. Przez pół roku brałam tabletki N**********, ale teraz zaczęłam się po nich źle czuć, wiec po 11. tabletce odstawiłam (tj.poniedziałek 8.11). Lekarz ginekolog zalecił mi lek M****** kazał zrobić przerwę 7-dniową, licząc od pojawienia się krwawienia, które pojawiło sie w piątek, 3 dni po odstawieniu. Na forach czytałam, że to 7 dni ma być od wzięcia ostatniej tabletki a nie od pojawienia się krwawienia, wiec kiedy powinnam była wziąć tabletkę M******? Planowo wezmę ją 19.11 równo jedenaście dni od wzięcia ostatniej N**********. Kiedy jestem w pełni zabezpieczona? Proszę o jak najszybsza odpowiedź, jest to dla mnie ważne z góry dziękuje i pozdrawiam serdecznie.

Redakcja abcZdrowie

Nie jestem pewna, czy w kwestii długości przerwy nie doszło do jakiegoś nieporozumienia. W mojej ocenie pierwszą tabletkę z nowego opakowania należało przyjąć po zachowaniu siedmiodniowej przerwy licząc od pierwszego dnia po zakończeniu poprzedniego opakowania. W przypadku jedenastodniowej przerwy od ostatniej tabletki należy stosować dodatkowe metody antykoncepcyjne przez pierwszych 7 dni.