Plamienie po 5 dniach od odstawienia tabletek

Witam, biorę tabletki antykoncepcyjne dwuskładnikowe drugi miesiąc i 6 dni temu skończyłam opakowanie. Po odstawieniu tabletek plamienie pojawiło się dopiero wczoraj (5 dnia od odstawienia). Chciałam zapytać czy to normalne? Na ulotce pisze, że powinno się pojawić 2,3 dni po skończeniu opakowania. Powinnam wziąć kolejne opakowanie w normalnym trybie, czyli po 7 dniach? Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Podczas przyjmowania pierwszych kilku opakowań mogą występować dość znaczne nieregularności w krwawieniach. Proszę rozpocząć kolejne opakowanie po siedmiu dniach od ostatniej tabletki, nie sugerując się datą wystąpienia krwawienia. Zwykle krwawienie to występuje w ciągu dwóch-trzech dni, ale jeśli pojawi się pod koniec przerwy siedmiodniowej, to również nie ma powodów do niepokoju.

Pozdrawiam serdecznie!