Kiedy pojawi się okres?

Witam! Mam takie dość nietypowe pytanie, a mianowicie, kiedy pojawi się okres, jeżeli jestem w trakcie brania pierwszego blistra tabletek antykoncepcyjnych, ale należy zauważyć fakt, że lekarz kazał mi zacząć branie tabletek nie 1 dnia miesiączki, lecz 7 i tak się zastanawiam, czy w tym wypadku okres pojawi się w ciągu siedmiodniowej przerwy, czy w normalnym terminie jak co miesiąc? Nie bardzo wiem, co mam zrobić, gdyż jest to, jak już wspomniałam, moje pierwsze opakowanie, a wychodzi na to, że okres wypadnie mi w czasie wakacji w ciepłych krajach :( Czy jest jakaś metoda na przesunięcie okresu? Wiem, że można zrobić to poprzez przyjęcie dwóch blistrów tabletek z rządu, ale boję się, że wówczas pojawi się to krwawienie śródcykliczne, które będzie równie uciążliwe i bolesne jak miesiączka. Czekam na odpowiedź i pozdrawiam.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Krwawienie podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych nie jest prawdziwą miesiączką, która poprzedzona jest przez owulację, lecz tzw. krwawieniem z odstawienia - pojawia się wtedy, gdy odstawimy hormony, czyli w czasie 7-dniowej przerwy pomiędzy kolejnymi opakowaniami. Tak więc Pani również powinna spodziewać się krwawienia po zakończeniu opakowania.

Może Pani rzeczywiście odsunąć ten moment w czasie, przyjmując kolejne opakowanie bez przerwy (innej metody w zasadzie nie ma). Krwawienie/plamienie śródcykliczne może natomiast pojawić się niezależnie od tego, czy zrobi Pani przerwę, czy nie. Nie powinien mu jednak towarzyszyć ból (krwawienia z odstawienia również są mniej bolesne niż miesiączka).

Pozdrawiam serdecznie!