Problem z okresem - spóźnia się

Witam. Biorę tabletki N**** (dwuskładnikowa tabletka antykoncepcyjna) od stycznia. Mam osiemnaście lat. Ostatni raz współżyłam ok. 25 marca. W odpowiednim czasie dostałam wtedy okresu. Jednak teraz się on spóźnia. Co to może oznaczać...?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Czasem może się zdarzyć, że krwawienie z odstawienia podczas 7-dniowej przerwy pomiędzy opakowaniami nie pojawi się. Nie musi to oznaczać ciąży, ale może. Dlatego należy w takiej sytuacji wykonać test ciążowy (skuteczność tabletek antykoncepcyjnych jest bowiem duża, ale nie stuprocentowa) przed rozpoczęciem przyjmowania kolejnego opakowania. Ryzyko ciąży jest u Pani bardzo niewielkie, ponieważ krwawienie pojawiło się po ostatnim blistrze, w trakcie przyjmowania którego doszło do współżycia.

Pozdrawiam serdecznie!