Dlaczego nie ma okresu w czasie 7-dniowej przerwy?

Witam, 5 marca, tj. w piątek, wzięłam ostatnią tabletkę z pierwszego opakowania. Dodam, że biorę tabletki po raz pierwszy. Nadal nie dostałam okresu, wiem, że teoretycznie są jeszcze trzy dni, ale chciałam zapytać, czy jeśli ten okres się nie pojawi, to mam normalnie rozpocząć w ósmym dniu kolejne opakowanie? Dodam, że w ciąży na pewno nie jestem, gdyż nie współżyję. Czy to normalne, że nie pojawia się okres przy pierwszym opakowaniu tabletek? Dziękuję i pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Okres powinien się pojawić. Jeśli nie pojawi się podczas 7-dniowej przerwy, to przed rozpoczęciem nowego opakowania należy wykluczyć ciążę (test ciążowy, wizyta u lekarza). Jeśli nie ma w Pani przypadku możliwości ciąży, to nie musi się Pani niepokoić brakiem krwawienia.

Pozdrawiam!