Dlaczego nie dostałam jeszcze okresu podczas 7-dniowej przerwy?

Mam 20 lat. Od 2 miesięcy stosuję tabletki antykoncepcyjne (pierwszy raz w życiu). Właśnie skończyłam drugie opakowanie tabletek antykoncepcyjnych R******. Podczas 7-dniowej przerwy po pierwszym opakowaniu okres wystąpił normalnie (w 4dniu przerwy), a teraz jest już 4 dzień przerwy i okresu nadal nie ma. Boję się, bo współżyłam z chłopakiem, ale tylko raz on skończył we mnie. Dodam jeszcze, że tabletki przyjmowałam regularnie. Nie wiem co mam robić, czy nawet jeśli okres by się nie pojawił, czego bym nie chciała, to czym mam rozpocząć kolejne opakowanie tabletek? Proszę o radę

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Krwawienie z odstawienia zazwyczaj rozpoczyna się w 2 lub 3 dniu tygodnia przerwy. Zazwyczaj też regularnie co miesiąc pojawia się tego samego dnia. Krwawienie może być jednak co miesiąc nieco inne - raz obfitsze, raz bardziej skąpe, krótsze, dłuższe, nawet może się zdarzyć, ze nie wystąpi wcale. W takim przypadku warto wykonać test ciążowy przed rozpoczęciem kolejnego opakowania.