Czy mogę zajść w ciążę w trakcie 7-dniowej przerwy w braniu tabletek?

Mam 20 lat, biorę od 4 miesięcy tabletki antykoncepcyjne Y***. W poniedziałek wzięłam ostatnią tabletkę z 4. blistra, a w środę współżyłam z chłopakiem, a on skończył we mnie. Wczoraj dostałam krwawienia z odstawienia. Proszę mi powiedzieć, czy jest ryzyko, że mogę być w ciąży? Bardzo mi zależy na szybkiej odpowiedzi.

Redakcja abcZdrowie

Witam.

1. Stosunek przerywany NIE JEST metodą antykoncepcyjną, więc informacja, gdzie Pani partner "skończył", jest całkowicie zbędna.
2. Jesli brała Pani tabletki regularnie, nie stosowała innych leków, nie wystąpiły wymioty lub biegunka, to ochrona jest pełna również w czasie 7 dniowej przerwy (pod warunkiem, że prawidłowo rozpocznie się nowe opakowanie).