Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 0 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kiedy mogę zrobić przerwę w braniu tabletek?

Witam, zgubiłam ostatnią tabletkę z opakowania (21 tabletek dwufazowych). Ostatni raz współżyłam w pierwszym dniu drugiego tygodnia przyjmowania tabletek i wiem, że na pewno nie będę współżyć do zakończenia opakowania. Po zakończeniu tego opakowania chciałabym zrobić przerwę w braniu tabletek i nie wiem jak postąpić. Czy zacząć brać bez żadnej przerwy kolejne opakowanie tabletek od dnia, kiedy powinnam przyjąć ostatnią, zgubioną tabletkę, żeby mój organizm nie zwariował, czy po prostu odstawić tabletki? Czy w takim wypadku powinnam dostać okres z odstawienia w podobnym terminie?

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Naturalne metody unikania ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Jeżeli chce Pani zrobic przerwę w przyjmowaniu tabletek, dłuższą niż przewidziane 7 dni, to nie należy rozpoczynać drugiego opakowania, a zaczekać na krwawienie z odstawienia. Jeżeli zaś rozpocznie Pani drugie opakowanie bez zachowania 7-dniowej przerwy, to krwawienia z odstawienia należy oczekiwać dopiero po zakończeniu przyjmowania tego drugiego opakowania. Istnieje też możliwość zastąpienia zgubionej tabletki, analogiczną tabletką z kolejego opakowania.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy