Zapomniałam tabletki. Co mam teraz zrobić?

Otóż, byłam zmuszona wziąć dwa opakowania pod rząd i pech chciał, że w tym drugim opakowaniu zapomniałam 20 (sobota) tabletki i wzięłam ją chwilę po 9 rano w niedziele. Normalnie pigułki biorę między 21 a 22 więc w najgorszym przypadku minęło 12,5h. Postanowiłam nie robić kolejnej przerwy tylko zacząć następne, trzecie opakowanie. I tu jest moje pytanie, czy wystarczy jak z tego trzeciego opakowania wezmę 7 tabletek i zrobię 7-dniową przerwę i potem nowe opakowanie 21 tabletek? Bo z tego co wyczytałam to 7 tabletek to taka granica utrzymania antykoncepcji. Czy będę cały czas zabezpieczona? Czy powinnam się dodatkowo zabezpieczać lub nie współżyć przez jakiś czas? Dodam jeszcze, że w czwartek czyli dwa dni przed zapomnieniem, współżyłam "do końca". Dzidzi raczej nie będzie jak tak zrobię? Bardzo proszę o szybką odpowiedź, pozdrawiam!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

W przypadku pominięcia tabletki mogła Pani odstawić tabletki i stosować dodatkowe metody zabezpieczenia przez 7 dni. Jeżeli zdecydowała się Pani kontynuować przyjmowanie tabletek bez wykonywanie przerwy radziłabym dokończyć blister do końca.

Oczywiście, może Pani odstawić tabletki w dowolnym momencie, w tym po 7 dniach, jednakże odstawienie tabletek w trakcie opakowania może skutkować wystąpieniem zaburzeń miesiączkowania.

Pozdrawiam