Zapomniałam o tabletce

Witam. Ja mam taki problem. Biorę tabletki już od paru lat. I przy tym opakowaniu przytrafił mi się problem. Do tej pory tabletki brałam regularnie. I tak w czwartek wzięłam tabletkę normalnie, to była 18 tabletka. Współżyłam z chłopakiem. W piątek przez przypadek zapomniałam wziąć tabletki i zorientowałam się dopiero następnego dnia, czyli w sobote, i tę 19 tabletkę wzięłam razem z 20. Ale dzisiaj zobaczyłam, że zginęło mi gdzieś opakowanie z tabletkami, a tam miałam 21 tabletkę, ostatnią, którą powinnam wziąć. I teraz nie wiem, co mam robić? Nie mam kolejnego opakowania, jutro dopiero dostanę się do ginekologa po tabletki...

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Proszę jeszcze zajrzeć do ulotki swoich pigułek, ale zwykle w takiej sytuacji producenci leku zalecają, aby w przypadku pominięcia pigułki w trzecim tygodniu cyklu przerwać przyjmowanie tabletek z blistra i przejść bezpośrednio do 7-dniowej przerwy. Jeżeli zależy Pani, aby rozpocząć nowe opakowanie w dniu, w którym zwykle to Pani czyni, to okres bez tabletek można skrócić do mniej niż 7 dni (przerwy nie wolno natomiast wydłużyć). W takiej sytuacji nie ma ryzyka ciąży i nie jest konieczne stosowanie dodatkowego zabezpieczenia.

Pozdrawiam!