Skrócenie przerwy między opakowaniami tabletek antykoncepcyjnych

Pomiędzy jednym opakowaniem tabletek a drugim zrobiłam sobie 1 dzień przerwy, w dniu przyjęcia 1 tabletki współżyłam - czy byłam chroniona? W czasie brania poprzedniego blistra w drugim tygodniu zapomniałam o jednej tabletce, którą zażyłam po 24 h. Zażywam lek Asubtela.

Witam serdecznie!

Przerwę między opakowaniami można dowolnie skrócić, nigdy wydłużyć. W opisanej sytuacji nie doszło zatem do zniesienia działania tabletek.

Pominięcie tabletki w 2 tygodniu przyjmowania preparatu jest najbezpieczniejsze i nie wiąże się z ryzykiem ciąży (o ile przyjęto zaległą tabletkę).

Pozdrawiam