Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 3 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ryzyko ciąży po pominięciu tabletki antykoncepcyjnej w drugim tygodniu

Czy mogę być w ciąży? Witam! Od tamtego roku, tj. grudnia, biorę tabletki Yaz. Mam okresy co 28 dni, są regularne. Ostatni miałam od 17 do 22.10. W tamtym tygodniu uprawiałam seks z moim chłopakiem (wytrysk był we mnie), tj. w sobotę (29.10) rano, ale dzień wcześniej (28.10) zapomniałam o 1 tabletce różowej z drugiego rzędu opakowania. Tabletki zawsze biorę wieczorem. Od pominięcia tamtej tabletki minęło wtedy 12 godzin, przyjęłam zaraz po stosunku zapomnianą tabletkę. Wtedy mi też wypadły dni płodne i owulacja w poniedziałek. Tabletki nadal biorę. Czy możliwe, że jestem w ciąży? Pozdrawiam i dziękuję.

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Czego unikać w ciąży?

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety. Właśnie wtedy powinna ona szczególnie dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Obejrzyj film i dowiedz się, czego powinna unikać kobieta w stanie błogosławionym.

Witam serdecznie!

Jeżeli stosuje Pani tabletki antykoncepcyjne, to nie możemy mówić o owulacji (głównym zadaniem tabletek jest przecież jej hamowanie). Pominięcie tabletki w drugim tygodniu blistra nie wiąże się z ryzykiem ciąży - jest to najbezpieczniejszy moment na pominięcie tabletki (jeżeli w ogóle możemy mówić w tych kategoriach). Dodatkowo, jak sama Pani pisze, nie doszło do pominięcia, ale późniejszego przyjęcia tabletki na przełomie dopuszczalnego czasu podanego przez producenta. Nie widzę zatem podstaw do obaw o ewentualną ciążę.

Pozdrawiam

Lekarz w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. Witolda Orłowskiego w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy