Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 7 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej w drugim tygodniu zażywania a ryzyko ciąży

Jeśli zapomniałam zażyć tabletki microgynon w drugim tygodniu (10 tabletka), nie zażyłam dodatkowej dopiero przyjęłam następną normalnie po upływie doby a dwa dni wcześniej doszło do stosunku przerywanego bez dodatkowego zabezpieczenia to czy jest duże ryzyko ciąży? I jak szybko owulacja mogła się odblokować?
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Stosunek bez zabezpieczenia w trakcie prawidłowego przyjmowania tabletek-bez ryzyka ciąży. W przypadku przerwy w przyjmowaniu tabletek owulacja może pojawić się w >10% przypadków.

Specjalista w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Posiada wieloletnie doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu najczęstszych chorób ginekologicznych.
0

Jeśli współżyła Pani w trakcie prawidłowego stosowania tabletek to ryzyka nie ma. Natomiast po pominięciu tabletki ryzyko ciążywzrasta o ok. 10%.

Doświadczona specjalistka w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Specjalizuje się w leczeniu nietrzymania moczu i atrofii pochwy. Wykładowca Laser and Health Academy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy