Zapytaj lekarza

7 3 9 , 8 8 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy przerwy kilkugodzinne zmniejszają działanie tabletek?

Mam 18 lat, zażywam tabletki jednofazowe; jestem w połowie 2 opakowania. Tabletki z pierwszego opakowania udało mi się brać codziennie o tej samej porze, oczywiście oprócz 7-dniowej przerwy. W pierwszy dzień, w który powinnam zacząć nowe (drugie) opakowanie tabletek, zapomniałam wziąć tabletki i wzięłam dwie na raz następnego dnia. Od tamtej pory, zamiast przyjmować codziennie o 21.00, to przyjmuje raz o 23.00, raz o 1.00 w nocy. Czy to zmniejsza działanie tabletek? Ile powinnam czekać, żeby spokojnie bez żadnych obaw móc zacząć się kochać? Dziękuję za poradę.

KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Jeśli współżyła Pani w czasie 7-dniowej przerwy, a potem zapomniała Pani zażyć tabletki w pierwszym tygodniu nowego cyklu, to istnieje ryzyko ciąży. Proszę wykonać test ciążowy przed rozpoczęciem nowego opakowania. 

Przy pominięciu tabletki w pierwszym dniu cyklu, należy stosować dodatkowe zabezpieczenie przez 7 następnych dni. Działanie tabletek jest zachowane, jeśli między zażyciem kolejnych tabletek upływa mniej niż 36 godzin (czyli opóźnienie w zażyciu tabletki jest krótsze niż 12 godzin).

Polecam artykuł: abcantykoncepcja.pl/zapomnialam-o-tabletce-co-mam-robic.

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy