11 godzin po czasie

Witam ;)! Tabletki antykoncepcyjne przyjmuje od kilku miesięcy, nowe opakowanie zaczęłam w środę, brałam tabletki w okolicach 21.00, w piątek tabletkę przyjęłam po godzinie 23.00, a sobotnią tabletkę przyjęłam w niedzielę o godzinie 10.00 (czyli 35 godzin po ostatniej tabletce). Ryzykowny stosunek odbył się w niedzielę ok. 1.00 w nocy. Czy jestem zabezpieczona, czy może jest ryzyko zajścia w ciążę? Z góry dziękuję za odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Proszę jeszcze sprawdzić w ulotce swojego leku, ale zazwyczaj producenci pigułek  antykoncepcyjnych (dwuskładnikowych jednofazowych) podają, że jeśli spóźnienie w zażyciu tabletki jest mniejsze niż 12 godzin (czyli jeśli między dwiema kolejnymi pigułkami upłynie mniej niż 36 godzin), to działanie antykoncepcyjne jest zachowane i nie trzeba stosować dodatkowego zabezpieczenia. Jeśli to Pani nie uspakaja, to w przypadku spóźnienia w pierwszym tygodniu cyklu proszę zastosować dodatkowe zabezpieczenie (prezerwatywa) przez 7 kolejnych dni, a w przypadku spóźnienia w trzecim tygodniu proszę pominąć 7-dniową przerwę w stosowaniu pigułek i od razu przejść do drugiego opakowania. Przy pomyłce w drugim tygodniu cyklu nie ma potrzeby dodatkowych działań.

Pozdrawiam!