Zapomniana tabletka z 1. opakowania

To moje pierwsze opakowanie, od roku nie przyjmowałam żadnych pigułek antykoncepcyjnych. Pierwszą tabletkę zażyłam w pierwszym dniu miesiączki (dodam, iż jeszcze mi się nie skończyła). Tabletki biorę o godzinie 21.00, zapomniałam przyjąć 5. tabletki i przyjęłam ją dopiero na drugi dzień ok. godz 10.30. Czy ryzyko zajścia w ciązę jest duże bez stosowania dodatkowej antykoncepcji?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę w tej sytuacji istnieje, nawet jeśli nie będzie Pani dodatkowo zabezpieczać się przez kolejne 7 dni (a tak zaleca się w podobnych przypadkach). Może tak się zdarzyć w wyniku stosunków poprzedzających zapomnienie tabletki. Szansa na ciążę nie jest jednak duża. Pozdrawiam serdecznie!