Co zrobić po trzydniowej przerwie w braniu tabletek?

Witam. W poniedziałek 30 listopada po 7-dniowej przerwie rozpoczęłam kolejne opakowanie tabletek antykoncepcyjnych jednofazowych. W środę 2 grudnia dostałam bardzo wysokiej gorączki - zdiagnozowano grypę - i chyba musiało być ze mną bardzo źle, bo dopiero dziś (w sobotę) przypomniałam sobie, że przez ostatnie 3 dni nie wzięłam tabletki. Proszę o pomoc - co robić? Czy po 3-dniowej przerwie w przyjmowaniu tabletek automatycznie pojawi się krwawienie? Czy może się tak stać po tak krótkiej przerwie między poprzednim krwawieniem? Czy może mam nadal przyjmować tabletki - podobno zapominanie o tabletce w pierwszym tygodniu jest najbardziej niebezpieczne, tzn. jest największe ryzyko zajścia w ciążę.

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Naturalne metody unikania ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Pominięcie aż 3 pigułek ma zawsze negatywny wpływ na skuteczność antykoncepcyjną  (choć ma Pani rację, że ten pierwszy tydzień jest newralgiczny). Krwawienie może się u Pani pojawić, choć niedawno skończyła się 7-dniowa przerwa (krwawienie to reakcja na spadek hormonów we krwi). Do końca tego cyklu nie może Pani, niestety, liczyć na skuteczną antykoncepcję... Proszę brać tabletki do końca opakowania, stosując dodatkową antykoncepcję (prezerwatywa), zrobić potem 7 dni przerwy, od dnia rozpoczęcia nowego opakowania uzyska Pani pełną skuteczność antykoncepcyjną.

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy